Людмила Денісова звернулася до Уповноваженого з прав людини у РФ з приводу затримання українського риболовецького судна

16/05/2018 15:32

У зверненні йдеться про затримання 10 травня 2018 року українського риболовецького судна «Амур» прикордонною службою Російській Федерації.

Згідно з отриманою інформацією, екіпаж судна складається з двох громадян України, які доставлені в м. Ейськ Краснодарського краю Російської Федерації.

У зв'язку з цим, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини звернулася до Тетяни Москалькової з проханням встановити місцезнаходження затриманих громадян України та поінформувати про підстави їх затримання.

Як відомо, 51-річний і 21-річний чоловіки, жителі Бердянська 10 травня на човні «Амур» вишли в море з території бази відпочинку «Іскра» Бердянської коси і не повернулися. Для проведення пошукових робіт був задіяний рятувальний катер і 3 людини особового складу.

11 травня, як повідомляють українські рятувальники, пошуки рибаків були припинені «у зв'язку з тим, що надійшов дзвінок дружини одного із рибаків, яка повідомила, що отримала дзвінок від прикордонної служби Росії про затримання її чоловіка і його товариша, і вони перебувають в місті Ейськ Краснодарського краю Росії».

Публічних коментарів російської сторони з цього приводу досі немає.