А. Філіпішина взяла участь у нараді парламентського комітету щодо заборгованості з виплат Фонду соціального страхування

16/04/2019 16:04

Сьогодні, 16 квітня, Представник Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина взяла участь у робочій нараді парламентського комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення щодо заборгованості з надання матеріального забезпечення та щомісячних страхових виплат Фондом соціального страхування України.

Представник Уповноваженого звернула увагу присутніх на те, що питання здійснення виплат застрахованим особам перебуває на особливому контролі Уповноваженого ВРУ з прав людини.

«Останнім часом до Уповноваженого надходять звернення громадян щодо порушення їхніх права на своєчасне отримання таких важливих видів допомоги, як по вагітності та пологах, тимчасовій непрацездатності», - наголосила Аксана Філіпішина.

Вона додала, що 12 квітня Уповноважений особисто зустрілася з керівництвом Фонду соціального страхування України.

«Під час зустрічі встановлено, що бюджет цієї організації на 2019 рік був сформований на рівні показників 2018 року, що фактично призвело до утворення на сьогоднішній день його дефіциту. Зазначене зумовило виникнення простроченої суми заборгованості у розмірі понад 2 мільярди гривень», - розповіла Представник Уповноваженого.

За словами Аксани Філіпішиної, наразі необхідно скликати позачергове засідання правління Фонду з метою перегляду бюджету Фонду на 2019 рік, а також звернутися до Міністерства соціальної політики України з законодавчою ініціативою збільшення розміру частки єдиного соціального внеску, що спрямовується до Фонду.

«Такі заходи сприятимуть збалансуванню бюджету Фонду соціального страхування», - переконана Аксана Філіпішина .