У Прибузькій спеціальній школі-інтернаті на Вінниччині порушується право дітей на належне медичне забезпечення

16/04/2019 10:13

Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у центральних регіонах Валерій Ольховий, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Вінницькій області Наталія Гурковська та монітор НПМ Світлана Побережець здійснили повторний моніторинговий візит до Прибузької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Вінницької обласної ради.

Головним завданням школи-інтернату є забезпечення прав дітей, які потребують корекції розумового розвитку на здобуття певного освітнього рівня загальної середньої освіти шляхом спеціально організованого навчально-виховного процесу в комплексі з корекційно-розвитковою роботою, медичною реабілітацією.

Заклад розрахований на 180 вихованців. На день моніторингового візиту у школі-інтернаті навчалося 116 осіб. Наявний гуртожиток для вихованців, навчальні класи обладнані необхідним навчальним обладнанням. Для учнів першого класу створені комфортні умови для розвитку та навчання.

Водночас залишаються проблеми із медичним персоналом. Незважаючи на наявність штатної одиниці лікаря, останнім не виконуються свої професійні обов’язки. Особа лише номінально рахується на посаді та отримує заробітну плату. Моніторинговою групою не встановлено жодного запису лікаря в наявний журналах. Медична сестра не належним чином здійснює перевірку готової продукції.

Також залишається вакантною посада соціального педагога. Заклад не виконує статутні завдання, зокрема на здобуття вихованцями соціально необхідного мінімуму обов’язкових вимог до рівня і обсягу загальної освіти,; забезпечення системного кваліфікованого медико-педагогічного супроводу з урахуванням стану здоров’я.

Повторно виявлені порушення права на повагу до приватного життя. Санвузли або не облаштовані дверцятами, або не мають перегородок. Ліжка встановлені впритул, спальні місця в повному обсязі не облаштовані меблями, відсутній вільний доступ до питної води.

Під час візиту виявлені нові порушення. За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені акти реагування.