Результати моніторингового візиту до Лисичанського відділу поліції ГУНП на Луганщині

16/04/2019 11:50

Моніторингова група у складі керівника відділу регіонального представництва Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Донецькій та Луганській областях Максима Якимця та головного спеціаліста відділу регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Ірини Нікульнікової було здійснено візит до Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області.

Вхід до Лисичанського відділення поліції обладнаний електричним підйомником, що не створює перепон для використання права на звернення маломобільних груп населення.

Також під час візиту перевірено кабінети оперативного та слідчого відділів, громадську приймальню, кімнату де проводяться слідчі дії та кімнату для конфіденційного побачення затриманого з захисником.

На момент візиту в приміщенні Лисичанського ВП перебувала одна особа, яка надавала пояснення слідчому в рамках карного провадження. На запитання учасників моніторингової групи щодо порушень його прав, громадянин зауважень не висловлював.

Перевірені службові журнали приймання-здавання чергування, обліку доставлених, відвідувачів та запрошених, інформування центрів з надання безоплатної правової допомоги затриманим та реєстрації надання медичної допомоги особам, які перебувають в органах (підрозділі) поліції. Всі журнали заповнені згідно з вимогами чинного законодавства.

В приміщенні для очікування на першому поверсі встановлені загальні інформаційні стенди, утому числі щодо правової допомоги, які наявні на кожному поверсі установи. Також на першому поверсі для громадян з дітьми є ігровий майданчик.

З метою запобігання порушень прав осіб, які прибувають в установу, в будівлі встановлено 16 відео камер спостереження, одна з яких фіксує переміщення осіб біля чергового поліції та 20 відеокамер по місту, що надає можливість співробітникам національної поліції м. Лисичанська працювати на упередження злочинів.

На момент проведення моніторингового візиту до Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області порушень не встановлено.

Докладний звіт з результатами перевірки буде спрямовано на адресу ГУНП в Луганській області.