Внесено подання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до Львівського міського голови

16/04/2015 15:42

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернувся львів’янин Михайло К. щодо забезпечення права пенсіонерів та інших громадян міста Львова, які користуються пільгами, на безоплатний проїзд міським автомобільним транспортом загального користування.

У ході провадження Уповноваженого з прав людини, відкритого у цій справі, встановлено, що 10 березня 2015 року виконком Львівської міської ради прийняв рішення №115 «Про тимчасове встановлення часу дії посвідчень пільгових категорій пасажирів у міському автотранспорті», яким обмежено час дії посвідчень громадян на безоплатний проїзд у міському автомобільному транспорті з 10:00 до 16:00.

З метою поновлення права громадян, які користуються пільгами, на безоплатний проїзд автомобільним транспортом загального користування Уповноваженим з прав людини внесено подання Львівському міському голові.

У поданні зауважено, що прийняте виконкомом Львівської міської ради рішення від 10.03.2015р.  №115 «Про тимчасове встановлення часу дії посвідчень пільгових категорій пасажирів у міському автотранспорті» є неправомірним, оскільки ним обмежено права громадян, які користуються пільгами, гарантованими нормативно-правовими актами вищої юридичної сили.

Омбудсман звернулася до Львівського міського голови з проханням вжити невідкладних заходів щодо поновлення права мешканців міста Львова, які користуються пільгами, на безоплатний проїзд міським автотранспортом та скасування запроваджених рішенням виконкому Львівської міської ради від 10 березня 2015 року №115 обмежень гарантованих законодавством прав.

Провадження Уповноваженого з прав людини у зазначеній справі триває.