Підписано Меморандум про співпрацю між Уповноваженим та представниками громадянського суспільства в рамках реалізації Національної стратегії у сфері прав людини

16/03/2016 14:20

Реалізація меморандуму спрямована на сприяння забезпечення дотримання органами державної влади та органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами принципів, закріплених у частині третій Національної стратегії у сфері прав людини.

Учасники меморандуму домовилися співпрацювати на засадах інклюзивності, відкритості, прозорості і самоорганізації, використовуючи інформаційні ресурси для висвітлення виконання  урядового Плану дій з реалізації  Національної стратегії. 

Меморандум  визначає, що  організації громадянського суспільства  самостійно залучають необхідних експертів та організації, а також координують їхню роботу;  збирають та узагальнюють інформацію залучених експертів та організацій від  центральних органів виконавчої влади  (ЦОВВ);   взаємодіють із ЦОВВ шляхом участі у робочих групах, нарадах, публічних заходах, а також у проведенні експертиз проектів нормативно-правових актів;  готують відповідні розділи звітів тощо.

 Учасники меморандуму домовилися про те, що починаючи з березня 2016 року кожні 2 місяці готуватимуть  та оприлюднюватимуть  проміжні звіти за результатами поточного моніторингу виконання Плану дій, а також річні звіти.

Долучитись до Меморандуму мають можливість громадські організації, представницькі органи корінних народів, міжнародні організації та експерти, надіславши повідомленняпро приєднання за адресою: semyorkinaks@gmail.com.

З текстом Меморандуму про співпрацю між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та  представниками громадянського суспільства можна ознайомитися за посиланням:  http://www.ombudsman.gov.ua/ua/publication/agreement/16316-rp-memorandum-pro-spivpratsyu-mizh-predstavnikami-gromadyanskogo-suspilst/