Валерія Лутковська: «Неприпустимою є бездіяльність Мінфіну щодо імплементації Закону України «Про відкритість використання публічних коштів»

16/02/2017 10:27

На цьому акцентує увагу Уповноважений Верховної Ради України  з прав людини у листі до Прем’єр-міністра України щодо необхідності вжиття заходів для забезпечення якнайшвидшого затвердження Міністерством фінансів України форм для публікації інформації про використання публічних коштів на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів та порядку реєстрації суб’єктів надання такої інформації.

У листі йдеться про те, що вже більше двох років з моменту прийняття Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» Міністерство фінансів України не може затвердити нормативне врегулювання порядку реєстрації відповідних суб’єктів на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів, заповнення та відповідних форм звітів.

Як наслідок, відсутність необхідного порядку використовується як підстава для відмови у реєстрації та оприлюдненні інформації відповідними суб’єктами, зокрема, суб’єктами господарювання державної і комунальної власності.

Таким чином, тривалий час бездіяльність Міністерства фінансів України унеможливлює належне виконання вимог закону.

«Закон України «Про відкритість використання публічних коштів» є потужним засобом протидії корупції, оскільки зобов’язує всіх розпорядників інформації ініціативно оприлюднювати інформацію про розпорядження публічними коштами. У цьому зв’язку, вважаю неприпустимою більш ніж дворічну бездіяльність  Міністерства фінансів України щодо затвердження необхідних нормативних актів», – наголошується у листі  Валерії Лутковської.

У цьому зв’язку Уповноважений з прав людини звернулася до Прем’єр-міністра України щодо необхідності вжиття заходів для забезпечення якнайшвидшого затвердження Міністерством фінансів України форм для публікації інформації про використання публічних коштів на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів та порядку реєстрації суб’єктів надання такої інформації.