Уповноважений Людмила Денісова наполягатиме на збільшені виділення коштів із бюджету на фінансування сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

01/06/2018 14:06

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова Людмила Денісова в ефірі телеканалу «Рада» розповіла, що на сьогоднішній день державної стратегії щодо захисту сім’ї не існує, тому Омбудсмен вважає за необхідним призначити Представника Уповноваженого з дотримання прав дитини і сім'ї.

«Сьогодні 76 тисяч наших діточок є сиротами, або позбавлені батьківського піклування. Із них 69 тисяч знаходяться в домах сімейного затишку під піклуванням батьків або опікунів. І тільки 6 тисяч знаходяться в інтернатних закладах», - навела статистику Людмила Денісова.

За її словами, є окрема категорія дітей – діти з фізичними вадами, батьків яких позбавили батьківського піклування у зв’язку з відсутністю умінь доглядати за такими ними.

Також Людмила Денісова зазначає, у закладах, де перебувають сироти, також є низка недоліків, як побутових, так і іншого характеру.

«Ми обов’язково будемо робити подання до державних органів влади, в компетенцію яких входять забезпечити нормальні умови функціонування таких закладів та умов перебування дітей у них», - сказала Омбудсмен.

Крім того, Уповноважений розповіла про нещодавні перевірки на Херсонщині.

«На початку квітня в Херсонській області ми відвідали два заклади, у яких виховуються сироти. Виявили, що в одному із них на перший квартал взагалі не було передбачено фінансування з бюджетних коштів. Ні на харчування, ні на медицину, взагалі ні на що. Звісно, діти не голодували, шукали можливості. Але ситуація абсурдна», - зазначила Людмила Денісова.

Вона додала, що буде намагатися вплинути на цю ситуацію, щоб при формуванні бюджету такі заклади мали фінансування на повний рік.

За словами Омбудсмена, також в Україні сьогодні числиться більше двох тисяч дітей, які стали сиротами внаслідок збройного конфлікту на Сході.  

«Держава повинна піклуватися про таких дітей та сім’ї, які втратили годувальника, боронячи нашу державу», - наголосила Людмила Денісова.

За її словами,  зараз триває процес напрацювання бюджетних запитів і Уповноважений наполягатиме на збільшенні бюджетного фінансування на підтримку таких дітей.