Державі необхідно забезпечити доступ до здобуття якісної освіти кожної дитини, - Людмила Денісова

01/06/2018 13:38

Про це в ефірі телеканалу «Рада» розповіла Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, державна політика у сфері освіти повинна полягати не лише в підвищенні якості навчальної програми, а й у забезпеченні можливості здобувати знання для кожної дитини. Право на якісну освіту мають як діти з міст, так і з сільської місцевості, а також діти з особливими потребами.

Людмила Денісова також зазначила, що через погіршення демографічної ситуації зменшується кількість дитячих садків та шкіл.

«Починаючи з 2013-2014 років кількість загальноосвітніх навчальних закладів зменшилася на 965. Практично, це більше ніж на 200 шкіл кожного навчального року», - говорить Омбудсмен.

За її словами, сьогодні по всіх регіонах створюються опорні навчальні заклади. Проте, необхідно створювати і відповідні умови, щоб кожна дитина мала можливість потрапити на заняття. Тому що 30 відсотків дітей, які навчаються в опорних школах, не охоплені перевезенням.

«На один шкільний автобус, який розрахований на 25 місць, ми маємо 42 дитини. Тому, можемо констатувати, що хтось поїде до навчального закладу на автобусі, а хтось піде пішки. Можливо, деяких дітей завезуть батьки, але є і такі, які зовсім не підуть до школи», - зазначила Людмила Денісова та додала, що зафіксовано випадки, коли є автобус, але немає водія або немає коштів на пальне.

Омбудсмен наголошує, що така ситуація призводить до втрати можливості дітям отримати якісну освіту, яка гарантована і повинна забезпечуватися державою.

Окрім цього, Людмила Денісова нагадала про прийнятий Закон "Про інклюзивну освіту".

«У 2015 році був прийнятий важливий закон, який передбачає доступ кожної дитини до освіти. Як дитині у візку потратити до школи без спеціального транспорту? У Києві є одна така школа, в якій навчаються 102 дитини, не лише зі столиці, а й з передмістя», - сказала Омбудсмен.

За її словами, на сьогоднішній день в Україні проживає 168 дітей з особливими потребами. Проте, лише 20 відсотків із них мають можливість відвідувати начальні заклади.

«Щоб змінити таку ситуацію, ми готуємо листи до компетентних органів з проханням вжити заходів для вирішення цих проблем та наголошуємо, що треба  відповідально ставитися до покладених державою обов’язків», - зазначила Людмила Денісова.