Обговорено стратегічне планування діяльності регіональних координаторів і представництв Уповноваженого з прав людини

16/12/2014 15:15

Відбулася зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської з регіональними координаторами зі зв’язків із громадськістю, під час якої обговорювався план діяльності регіональних координаторів на 2015 рік.

Під час зустрічі було проаналізовано досвід роботи регіональних координаторів протягом 2014 року, питання вдосконалення майбутньої діяльності, визначено ключові завдання, а також розроблено план діяльності регіональних координаторів та представництв Уповноваженого на 2015 рік.

Як відомо, стратегічне планування у регіонах ґрунтується на основі Положень Стратегічного плану діяльності Уповноваженого з прав людини на 2013-2017 роки, ним передбачається приділяти особливу увагу питанням захисту персональних даних та прав на доступ до публічної інформації, а також подальшій реалізації національного превентивного механізму.   

«Залучення регіональних координаторів до виконання завдань Уповноваженого з прав людини надає можливість оперативно реагувати на випадки порушення прав людини, отримувати документи, необхідні для вирішення питань, порушених у зверненнях, зустрічатися із заявниками, вирішувати низку проблемних питань на місцях. У зв’язку з подіями на Сході України та незаконною окупацією АР Крим на регіональних координаторів покладено наразі відповідальні завдання моніторингу дотримання прав мобілізованих, військовослужбовців та членів їхніх сімей, вимушених переселенців, особливо дітей, позбавлених батьківського піклування. Завдань багато, а отже, ми розраховуємо на подальше розширення регіональних представництв, яких вже налічується 11», – зазначила Уповноважений з прав людини.

Під час зустрічі Валерія Лутковська повідомила, що моніторинг виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» буде проводитись шляхом запровадження системного і постійного моніторингу за моделлю «Омбудсман +», у зв’язку з реалізацією якого було обговорено і визначено алгоритм співпраці з регіональними координаторами.

Особливу увагу також було приділено питанням реалізації національного превентивного механізму. Проведено аналіз практики моніторингових візитів, проведено обмін досвідом здійснення моніторингових візитів, обговорено шляхи взаємодії з моніторами, а також вимоги до звітності за результатами проведених моніторингових візитів.

Наступного року також передбачено проведення перевірок дотримання Закону України «Про захист персональних даних».
Нагадаємо, регіональні координатори Уповноваженого зі зв’язків із громадськістю діють на громадських засадах на підставі Меморандуму про співпрацю між Уповноваженим з прав людини та Асоціацією УМДПЛ в рамках проекту ПРООН «Сприяння роботі Секретаріату Омбудсмана через цільову підтримку проектів організацій громадянського суспільства».