Дотримання прав людини у сфері бізнесу обговорили на міжнародному науково-практичному семінарі

16/11/2018 16:25

Представник Уповноваженого з дотримання соціальних та економічних прав Олена Степаненко та працівники Департаменту моніторингу прав власності Секретаріату Уповноваженого взяли участь у міжнародному науково-практичному семінарі «Зміцнення засад у сфері бізнесу та прав людини: драйвери для України». Захід було організовано Інститутом економіко-правових досліджень Національної академії наук України.

Мета семінару – поширення знань про Керівні принципи ООН з питань підприємницької діяльності в аспекті прав людини серед представників органів влади, бізнес-спільноти, соціальних партнерів, науковців, правників та організацій громадянського суспільства, а також обговорення перспектив імплементації цих принципів в Україні.

Під час заходу Представник Уповноваженого Олена Степаненко наголосила на нагальності та актуальності питань захисту прав людини в контексті підприємницької діяльності, оскільки в умовах імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС відбувається адаптація українського законодавства до європейського.

Також вона зазначила, що в рамках Плану заходів щодо реалізації Меморандуму про співпрацю між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні на IV квартал 2018 року заплановано обговорення питання щодо можливості реалізації в Україні Керівних принципів ООН у сфері бізнесу та прав людини та вироблення пропозицій щодо розробки заснованого на цих принципах Національного плану дій.