Валерія Лутковська: «Ми домовилися з турецькими партнерами про технічну допомогу українським військовим госпіталям»

29/08/2014 14:26

Про це повідомила  Уповноважений з прав людини після зустрічі з координатором програми Агентствазі співробітництва та координації Ради Міністрів Республіки Туреччини Хаджи Байрамом Болатом.

«Крім цього важливого напрямку нашої взаємодії, з Турецьким агентством  досягнуто домовленості про співпрацю у сприянні відновлення соціальної інфраструктури  у звільнених від терористів  районах Донецької та Луганської областей, зокрема, у містах Слов’янську та Краматорську. Йдеться, насамперед, про відбудову дитячих садочків, шкіл, закладів охорони здоров’я тощо», відзначила Валерія Лутковська.

За її словами,під час розмови ХаджиБайрам Болатвисловив готовність Турецького агентствазі співробітництва та координації надати технічнудопомогу військовим госпіталям в Україні, зокрема, через їх обладнання сучасним  медичним устаткуванням.

Він також розповів про  діяльність  Турецького агентствазі співробітництва та координації в Україні, що розпочалася у 1997 році у рамках підписаного «Меморандуму між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про погодження переліку проектів про технічне та фінансове співробітництво».

Це, зокрема,реалізація таких проектів як придбання житла для кримських татар,  забезпечення водопостачанням  південних районів України, розвиток інфраструктури закладів освіти,  співпраця з міжнародним фондом «Діти Чорнобиля – за виживання» тощо.

На завершення сторони домовилися проактивізаціюспівпраці Офісів Омбудсманів України та Туреччини як важливих інституційу процесі розширення двосторонньої співпраці та співробітництва між країнами Чорноморського регіону.