Валерія Лутковська вимагає терміново з’ясувати місцезнаходження Надії Савченко

24/09/2014 15:55

На виконання доручення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської надіслано терміновий запит до Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації Елли Памфілової з проханням з’ясувати місцезнаходження та умови тримання затриманої української льотчиці Надії Савченко.

Сьогодні о 10:00 у соціальних мережах та ЗМІ було розповсюджено інформацію про те, що адвокатам Надії Савченко було відмовлено у побаченні з нею у зв’язку з її відсутністю у вказаній установі.

За попередньою інформацією, ще в понеділок, 22 вересня, Надію Савченко було вивезено з Воронезького СІЗО, проте наразі про місце її перебування нічого невідомо. За припущенням адвоката Надії Савченко, її ймовірно етапували до Москви для проведення слідчих дій і психолого-психіатричної експертизи.

Нагадаємо, справа української льотчиці Надії Савченко з самого початку перебуває на особистому контролі Омбудсмана України. Валерія  Лутковська неодноразово наголошувала на тому, що ситуація з Надією Савченко виглядає як міжнародний кіднепінг. Крім того, Валерією Лутковською були надіслані офіційні листи до Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації Елли Памфілової та Уповноваженого з прав людини у Воронезькій області Тетяни Зражевської з проханням сприяти в організації  її термінової зустрічі з Надією Савченко. Український Омбудсман також зверталася до Президента Російської Федерації Володимира Путіна з вимогою вжити заходів щодо негайного звільнення Надії Савченко.