Факти застосування катувань і нелюдського поводження до кременчуцького активіста Олександра Крижановського не підтвердилися

19/09/2014 15:45

14 вересня 2014 року у правозахисній електронній мережі з’явилась інформація про відкрите звернення правозахисних організацій м. Кременчука у зв’язку із затриманням представника громадської організації «З питань протидії корупції» Олександра Крижановського. У зверненні зазначалося про наявність обґрунтованої підозри, що активіст зазнав катувань як при затриманні, так і під час перебування у слідчому ізоляторі, що змусило його зізнатися у вбивстві міського голови м. Кременчука Олега Бабаєва.

З метою перевірки цієї інформації Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською було негайно відкрито провадження. За її терміновим дорученням Регіональний координатор Уповноваженого зі зв’язків із громадськістю у Полтавській області Віра Яковенко відвідала Олександра Крижановського у Полтавському СІЗО. Під час спілкування активіст повідомив про відсутність скарг як на умови тримання у СІЗО, так і на поводження з боку правоохоронців. Він також повідомив, що пройшов медичне обстеження у Полтавській міській лікарні, де йому зробили кардіограму та флюорографію. Жодних скарг на стан здоров’я від нього не було отримано.

Також було з’ясовано, що Олександр Крижановський користується послугами адвоката, який був наданий Центром надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Таким чином, інформація щодо застосування катувань і жорстокого поводження до нього з боку правоохоронців не підтвердилася.

Водночас, Олександр Крижановський поскаржився на те, що весь час, починаючи від моменту фактичного затримання й до моменту доставляння в ізолятор тимчасового тримання, він перебував у кайданках. Крім того, за його словами, про факт затримання не було вчасно повідомлено його дружину. За цими фактами Уповноваженим наразі готуються відповідні акти реагування.

Справа Олександра Крижановського продовжує перебувати під особистим контролем Уповноваженого.