Уповноважений та представник Держдепартаменту США обговорили ситуацію з дотриманням прав людини в Україні

12/09/2014 15:09

Під час зустрічі Валерії Лутковської з заступником помічника голови Державного департаменту США Томасом Меліа було обговорено участь Офісу Омбудсмана у забезпеченні ефективності розслідування подій на Майдані Незалежності, насамперед, у зв’язку зі Спеціальною доповіддю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо порушень прав і свобод людини під час подій, які відбувалися в Україні з 11 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року.

Валерія Лутковська поінформувала представника Держдепартаменту США про хід провадження Уповноваженого щодо повернення з російського полону українських громадян – Олега Сенцова та Надії Савченко.

Томас Меліа та Валерія Лутковська детально обговорили ситуацію з дотриманням прав людини на окупованій території АР Крим, зокрема, забороною в’їзду на півострів лідерам кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву та Рефату Чубарову.

Валерія Лутковська акцентувала увагу на численних фактах порушення прав громадян на території Криму. Уповноважений повідомила про те, що наразі у пенітенціарних закладах АР Крим перебувають близько трьох тисяч засуджених, у 20% яких родичі та сім’ї перебувають на території України і з якими в ув’язнених унеможливлені будь-які родинні і соціальні зв’язки. За словами Валерії Лутковської, не менш проблемною є нині і ситуація в установах відбування покарань на сході Україні, які здебільшого захоплені незаконними збройними формуваннями і в яких практично зруйнована вся інфраструктура забезпечення життєдіяльності ув’язнених.

У цьому контексті Валерія Лутковська навела позитивний приклад конструктивної співпраці Омбудсманів України та Російської Федерації у справі повернення викрадених дітей.

Під час зустрічі були порушені також проблеми вимушених переселенців, їх облаштування у безпечних регіонах України та надання їм гарантій соціального захисту.