У Секретаріаті Уповноваженого триває реалізація програми «Перший кар’єрний крок»

12/09/2014 15:07

7 червня 2014 року представниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з представниками Львівської міської ради було відібрано трьох найкращих випускників програми «Перший кар’єрний крок» для стажування у Секретаріаті Уповноваженого. Отримали можливість пройти стажування Анастасія Апетик, Олександр Ярощук та Ірина Лаба.

Протягом двох місяців з 14 липня по 12 вересня 2014 р. молоді спеціалісти здобували практичний досвід у сфері парламентського контролю за дотриманням прав у галузі інформаційного права, зокрема, права на доступ до публічної інформації.

Під час стажування молоді фахівці разом із працівниками відділу з питань дотримання права на доступ до публічної інформації працювали зі зверненнями громадян, здійснювали моніторинг додержання права на доступ до публічної інформації органами державної влади та місцевого самоврядування, аналізували судову практику національних судів України та Європейського суду з прав людини, а також виконували іншу пошуково-довідкову та аналітичну роботу.

Крім того, стажисти були залучені до роботи просвітницьких заходів, які відбувались в Секретаріаті Уповноваженого з прав людини, складали ініціативні листи до державних органів, міжнародних урядових та неурядових організацій, правозахисних коаліцій, писали прес-релізи, у яких висвітлювалась діяльність Уповноваженого з прав людини.

У подальшому також планується залучення молодих спеціалістів до роботи Секретаріату Уповноваженого з метою підвищення професійного рівня, правової культури та правових знань молодих спеціалістів у галузі забезпечення прав та свобод людини.

Як повідомлялося, 10 вересня 2014 року Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською та Львівським міським головою Андрієм Садовим було підписано Меморандум про співпрацю.