Уповноваженим відкрито провадження за фактом затримання військовослужбовців батальйону «Золоті ворота»

10/09/2014 15:04

Під час особистого прийому до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської звернулася зі скаргою група  військовослужбовців  добровольчого батальйону патрульної служби  міліції особливого призначення «Золоті ворота».

Військовослужбовці зазначили, що 8 серпня поточного року вони поверталися з місця несення служби на сході країни у відпустку до м. Києва, маючи при собі табельну зброю, яку мали здати на зберігання до Головного управління МВС  України у м. Києві. Однак на в’їзді до м. Києва їх автомобіль був зупинений працівниками міліції. Після виходу з автомобіля військовослужбовців поклали обличчям на підлогу й одягли на них кайданки, в яких вони перебували протягом кількох годин. Заступник командира батальйону отримав під час затримання тілесні ушкодження.

За вказаними фактами Уповноваженим було негайно відкрито провадження, в межах якого направлено запити до Генерального прокурора та  Міністра внутрішніх справ України для проведення ретельної перевірки викладених фактів.