Ірина Кушнір: «Доступ до публічної інформації зробить нашу владу дійсно прозорою і відкритою для суспільства»

30/09/2014 16:13

В Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбувся круглий стіл до Всесвітнього дня «Права знати», який був присвячений питанням реалізації Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Під час засідання Представник Уповноваженого з прав людини Ірина Кушнір ознайомила присутніх із стратегією Уповноваженого у сфері парламентського контролю за дотриманням права на доступ до публічної інформації, наголосивши на нагальній необхідності  системного моніторингу виконання положень Закону України «Про доступ до публічної інформації».

«Для забезпечення ефективного контролю за доступом до публічної інформації, який дійсно покаже позитивні результати, необхідна тісна взаємодія тих громадських активістів і громадських об’єднань, які вже працюють у сфері доступу до публічної інформації, і експертів Офісу Омбудсмана. Тільки об’єднавши зусилля, стане можливим вирішення проблем з доступу до публічної інформації, що, у свою чергу, зробить нашу владу дійсно прозорою і відкритою для суспільства», – зазначила Представник Уповноваженого Ірина Кушнір.

Для цього Офіс Омбудсмана готовий підтримати мережу громадських організацій, які працюють у сфері доступу до публічної інформації, розробити план спільних заходів, визначити формат співпраці задля вдосконалення практики забезпечення права на доступ до публічної інформації. У цьому зв’язку Представник Уповноваженого виступила з ініціативою щодо створення платформи у форматі «Омбудсман +», метою якої буде координація діяльності інститутів громадянського суспільства та Офісу Уповноваженого  для забезпечення належної та ефективної реалізації Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Під час засідання круглого столу також було обговорено необхідність внесення змін до Закону України «Про доступ до публічної інформації» з метою покращення якості його положень та усунення прогалин, які виявила практика їх застосовування. Зважаючи на це, учасниками круглого столу було досягнуто висновку щодо необхідності розробки Офісом Омбудсмана концепції змін до Закону України «Про доступ до публічної інформації», а також подальшого громадського обговорення запропонованих змін.

Під час круглого столу також було презентовано посібники із застосування «трискладового тесту» і «Службова інформація: порядок віднесення та доступу».