Валерія Лутковська зустрілась із представниками спільної оглядової місії ЄС–ООН–СБ в Україні

30/09/2014 16:14

Представники спільної оглядової місії ЄС-ООН-СБ в Україні, яка триває з 29 вересня до 3 жовтня 2014 року, зустрілися з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською та Представниками Уповноваженого.

Метою зустрічі було обговорення механізмів моніторингу дотримання прав людини на Сході України та в зоні проведення АТО у кризовий період. Уповноважений Валерія Лутковська ознайомила присутніх зі станом дотриманням прав внутрішньо переміщених осіб, дотриманням прав дітей у зоні дії АТО тощо.

Спільна оглядова місія ЄС-ООН-СБ перебуває в Україні на запит Уряду України щодо отримання технічної допомоги та фінансової підтримки з боку міжнародної спільноти задля подолання кризи та її наслідків.

Європейський Союз, Організація Об’єднаних Націй і Світовий банк розпочали обговорення щодо зміцнення координації та злагодженості зусиль в рамках Спільної Декларації щодо посткризового оцінювання і планування відновлення від 2008 року. Три установи призначили координаторів у Києві задля сприяння обміну інформацією та координації всередині країни. В рамках вищеназваної Декларації наприкінці вересня в Україну прибула спільна оглядова місія задля визначення можливості для спільних ініціатив, зміцнення стратегічного партнерства і вироблення загального підходу для надання підтримки Уряду.

Завдяки консультативним зустрічам та робочим сесіям із ключовими інституціональними та урядовими установами в Києві, державними установами, недержавними установами, представниками громадянського суспільства, приватного сектора та інших, буде розроблена спільна «дорожня карта» яка міститиме основні параметри та принципи середньострокових потреб у подоланні кризи та побудові миру.

Нагадаємо, нещодавно Уряд України створив Державну Агенцію щодо відновлення Донбасу як основну державну установу, відповідальну за координацію дій щодо відбудови, реконструкції, плани відновлення та розвитку.