Валерія Лутковська: «На жаль, парламент проігнорував нагальну потребу прийняття законів для розв’язання проблем тимчасових переселенців»

17/09/2014 15:37

На цьому наголосила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, відкриваючи роботу круглого столу «Державна політика у сфері внутрішніх переселенців в Україні та Німеччині: виклики, досвід та перспективи», який було проведено з ініціативи німецького Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні за підтримки Уповноваженого.

«Незважаючи на те, що Голова Комітету Верховної Ради України з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин запропонував учора невідкладно розглянути законопроекти «Про внутрішньо переміщених осіб» та «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», ці проекти законів, на жаль, так і не були поставлені на голосування у парламенті», – констатувала Валерія Лутковська.


У цьому зв’язку, Уповноважений висловила вдячність Фонду ім. Еберта, який готовий надати експертну допомогу українським державним структурам, що опікуються долею людей, які були змушені залишити свої домівки у Криму і на Сході України та переселитися у безпечні регіони країни.

Не зважаючи на невизначеність, зумовлену відсутністю відповідної законодавчої та нормативно-правової бази, брати активну дійову участь у розв’язанні проблем переселенців закликала представників органів державної влади, які взяли участь у засіданні круглого столу, Представник Уповноваженого з питань дотримання соціально-економічних та гуманітарних прав Тетяна Колотілова. За її словами, в останні дні кількість переселенців збільшилась на кілька тисяч, і у переддень осінньо-зимового періоду це покладає додаткову відповідальність на всі соціальні служби.

За інформацією заступника Міністра соціальної політики України Віктора Іванкевича, до служб соціального забезпечення вже звернулися за допомогою понад 160 тисяч біженців, із них 146 тисяч – зі Сходу України. Він розповів присутнім про заходи, які вживаються Міністерством стосовно реєстрації тимчасово переміщених осіб, надання їм статусу безробітних та взяття на облік службами зайнятості тощо.

Під час роботи круглого столу були обговорені питання, пов’язані з першочерговими проблемами вимушених переселенців, зокрема, забезпеченням їх тимчасовим житлом, оформленням документів для отримання соціальних пільг та послуг, влаштуванням дітей у навчальні заклади тощо.

Депутат німецького парламенту Крістіна Кампманн ознайомила учасників круглого столу з державною політикою у сфері переселенців у Німеччині.