Валерія Лутковська: «Ми маємо спільно діяти задля дотримання кращих інтересів кожної людини»

03/09/2014 11:31

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська зустрілась із Генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом.

Під час зустрічі було обговорено загальний стан дотримання прав людини в Україні, зокрема, щодо дотриманням прав людини на Сході країни. Крім того, особливу увагу було приділено проблемі захисту прав громадян України на території Автономної Республіки Крим.

«Ми маємо спільно діяти з метою дотримання кращих інтересів кожної людини, яка проживає на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим», – зазначила Валерія Лутковська.

Враховуючи фактичну відсутність контролю на території АРК українськими органами державної влади, Валерія Лутковська звернулась до Генерального секретаря РЄ Турбйорна Ягланда з пропозицією організувати спільну тристоронню моніторингову місію щодо дотримання прав людини в Криму за участю Омбудсманів України та Російської Федерації, а також представника Ради Європи.

Під час зустрічі Турбйорн Ягланд зазначив, що питання, пов’язані з проживанням громадян України на території Автономної Республіки Крим, обрання місця проживання, громадянства мають реалізовуватись з дотриманням вимог за Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

Окремо було обговорено питання дотримання прав осіб, які перебувають у місцях несвободи на території АР Крим. У цьому зв’язку Валерія Лутковська наголосила, що це особливо вразлива категорія громадян, і на підставі тверджень, викладених у їхніх зверненнях до українського Омбудсмана, можна дійти висновку про порушення декількох статей Конвенції, а саме: статті 5 «Право на свободу та особисту недоторканність», статті 6 «Право на справедливий суд», статті 8 «Право на повагу до приватного і сімейного життя».