Відбулася зустріч Омбудсмана України з помічником Генерального секретаря ООН з прав людини та головою Спостережної місії ООН в Україні

30/08/2014 15:26

Відбулася зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської з помічником Генерального секретаря ООН з прав людини Іваном Шимоновичем та головою Спостережної місії ООН в Україні Арменом Арутюняном.

Під час зустрічі обговорювалась П’ята доповідь щодо ситуації з правами людини в Україні, яку було попередньо презентовано за результатами роботи в рамках Моніторингової місії, розпочатої в Україні Верховним комісаром ООН з прав людини у березні 2014 року. У Доповіді висвітлено факти грубого порушення прав людини та жорстокого поводження на сході України, а також відображено вплив збройного конфлікту на мирне населення.

Крім того, обговорювались основні законодавчі ініціативи, які наразі знаходяться на розгляді Парламенту, а також вже ухвалені законопроекти.

Також було підтримано ініціативу щодо започаткування спільного з Хорватією проекту щодо перейняття досвіду постконфліктного відновлення.

«Держава була не готовою до такого конфлікту та замаху на територіальну цілісність, проте завдяки підтримці наших міжнародних партнерів ми маємо якнайшвидше повернутись до нормального життя», – зазначила Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська.