Валерія Лутковська: «Ми будемо робити все можливе для того, щоб міжнародна спільнота отримала об’єктивну інформацію про порушення прав людини у Криму

08/09/2014 15:02

Про це сьогодні, 8 вересня 2014 року, заявила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час зустрічі з Комісаром Ради Європи з прав людини Нільсом Муйжнієксом, під час якої обговорювався стан дотримання прав людини в Україні, насамперед, в окупованій Автономній Республіці Крим.

«Враховуючи те, що в результаті окупації Автономної Республіки Крим відсутній фактичний доступ та контроль державних органів України на території півострова, ми будемо робити все можливе для того, щоб міжнародна спільнота отримала об’єктивну інформацію про порушення прав українців у Криму. Зокрема, відомі та підтверджені факти переслідування українців, роботу репресивної системи правоохоронних органів РФ, а також багаточисленні факти утисків і дискримінації кримських татар – все це має бути предметом ретельного міжнародного розслідування для встановлення реальної ситуації з порушенням прав людини в Криму», – зазначила Валерія Лутковська.

Як уже повідомлялося, Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська виступила з ініціативою проведення спільного моніторингу дотримання прав громадян України в Криму після декількох робочих зустрічей, в тому числі з Генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом.

Сьогоднішня зустріч була проведена, в першу чергу, з метою реалізації ініціатив Омбудсмана України Валерії Лутковської. У цьому зв’язку Нільс Муйжнієкс планує здійснити візит в м. Москву, а також в Крим.  Таким чином, протягом зустрічі Комісар РЄ з прав людини та Омбудсман України узгодили план дій на найближчий період щодо моніторингу дотримання прав людини в Криму. Крім того,  Нільс Муйжнієкс висловив готовність надати всіляку підтримку для організації спільної  тристоронньої моніторингової місії (Комісар РЄ з прав людини – Омбудсман України – Омбудсман РФ).