Валерія Лутковська: «Кількість внутрішніх переселенців з 24 серпня збільшилась із 130 тисяч до 250 тисяч осіб, тобто майже вдвічі»

09/09/2014 15:03

Уповноваженим з прав людини постійно здійснюється моніторинг забезпечення дотримання конституційних прав громадян, які переміщуються з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції.

«На підставі оперативної інформації Державної служби з надзвичайних ситуацій встановлено, що з 24 серпня кількість внутрішніх переселенців збільшилась із 130 тисяч до 250 тисяч, тобто майже вдвічі. Станом на 7 вересня 2014 року свої домівки змушені були покинути 251 тисяч 345 осіб, із них 75 тисяч 660 осіб переміщені в межах Донецької області. Разом з тим, кількість переміщених осіб в межах Луганської області встановити не вбачається за можливе. Очевидно, ми можемо говорити про кілька десятків тисяч осіб», – повідомила Валерія Лутковська.

За словами Омбудсмана, найбільше за межі Донбасу виїхало до Запорізької (24016) та Дніпропетровської (21796) областей, що в першу чергу пов’язано з найбільш безпечним шляхом проїзду в цих напрямках, невеликою віддаленістю територій та звільненням сусідніх населених пунктів силами АТО. Водночас у зазначених областях залишається складною ситуація щодо забезпечення розміщення вимушених переселенців, організації їх життєзабезпечення.

«У зв’язку з цим постає необхідність у максимальній координації зусиль усіх структур влади у наданні допомоги для задоволення першочергових потреб громадянам, які переміщуються, а також нормативного врегулювання стандартів надання соціального захисту та вжиття відповідних заходів для врегулювання питання соціального захисту зазначених громадян», – зазначила Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська, наголосивши на тому, що необхідно враховувати те, що раніше основним регіоном для переміщення осіб була Харківська область, наразі тенденція дещо змінилась – основним напрямком є Запорізька область.