Олена Смірнова: «Прийнявши новий КПК, Україна досі, на жаль, не реформувала системи прокуратури та органів внутрішніх справ»

11/09/2014 15:06

На цьому наголосила заступник керівника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини  під час проведення другої частини тренінгу для  громадських моніторів в рамках реалізації  проекту моніторингу судових процесів. А це, в свою чергу, призводить до системного порушення прав і свобод людини у кримінальному судочинстві.

Учасники тренінгу доопрацювали запитальники та обговорили  практичні питання щодо проведення моніторингу, враховуючи досвід, набутий моніторами  під час пілотної частини проекту.

Головне завдання моніторів – виявлення тих процесуальних нюансів і деталей у судах, що дадуть змогу позбавитися  недоліків у застосуванні нового  Кримінального процесуального кодексу.

Як повідомила Олена Смірнова, уже з 15  вересня поточного року розпочнеться повномасштабний моніторинг судів першої та апеляційної інстанцій м. Києва у рамках практичної реалізації проекту «Моніторинг реалізації нового Кримінального процесуального кодексу України».

Результати  цього моніторингу будуть відображені у Щорічній доповіді Уповноваженого про стан дотримання прав і свобод людини,  у якій будуть висловлені рекомендації Верховній Раді України щодо внесення змін до КПК, а також щодо проведення навчань і підготовки суддів, прокурорів, адвокатів і працівників органів внутрішніх справ.

Проект реалізовується за підтримки Ради Європи в рамках проекту «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні», що фінансується Урядом Данії, а також Офісу закордонного розвитку, допомоги та навчання кадрів прокуратури через Посольство США в Україні та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Метою вказаного проекту є визначення ефективності дії Кримінального процесуального кодексу України та необхідності його вдосконалення шляхом внесення відповідних змін.