Богдан Крикливенко: «Освіта в галузі прав людини – це навчання, яке має відбуватись на постійній основі протягом життя

10/09/2014 15:05

Керівник Секретаріату Уповноваженого з прав людини Богдан Крикливенко взяв участь у Всеукраїнському форумі «Компас: нові орієнтири і завдання освіти в галузі прав людини за участю молоді в Україні», організованому за підтримки Офісу Ради Європи в Україні та спрямованому на розвиток освіти в галузі прав людини.

Відповідно до Стратегічного плану Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на 2013-2017 роки підвищення рівня правової культури і правових знань кожного є однією зі стратегічних цілей Уповноваженого. Проведення тренінгів, інформаційних сесій, роз’яснювальних кампаній, співучасть і організація  круглих столів – всі ці заходи відбуваються на постійній основі як на базі Офісу Уповноваженого, так і за участю  експертів Секретаріату Уповноваженого за тими чи іншими тематичними напрямами.

«Лише шляхом імплементації курсу права людини у формальній освіті одночасно із підтримкою розвитку неформальної освіти за цим же напрямом ми отримаємо ґрунтовний системний результат у підвищенні культури прав людини в Україні. Освіта в галузі прав людини – це навчання, яке має відбуватись на постійній основі протягом життя», – зазначив під час свого виступу на форумі керівник Секретаріату Уповноваженого Богдан Крикливенко.

В рамках форуму також було презентовано підручник «Компас» (посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді) – це видання, розраховане для всіх, хто  зацікавлений у правах людини і хто хоче долучитися до участі в освіті в галузі прав людини. В ньому міститься теоретичний матеріал щодо освіти в названій галузі, а також практичні вправи, адаптовані до використання без залучення додаткових ресурсів і актуальні для викликів сьогодення.