Захист прав дітей Миколаївщини: представники ОТГ підвищили свою кваліфікацію

14/09/2018 19:26

У Миколаєві пройшов дводенний тренінг для представників ОТГ, які опікуються питаннями захисту прав дітей, надання послуг дітям та сім’ям з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах. Цей тренінг провели завдяки підтримці ПРООН в Україні.

Два дні поспіль учасників навчала Представник Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина. Вона ознайомила присутніх з актуальними аспектами діяльності органів опіки та піклування, зокрема тими, що пов’язані із захистом житлових, майнових прав дітей, розв’язання спорів між батьками щодо визначення місця проживання дитини, участі у її вихованні, надання дозволу на виїзд дитини за кордон та інше.

«Одна з тем тренінгу – діяльність Комісії з питань захисту прав дитини, яка діє при органі опіки та піклування. Громадяни часто нарікають на цей консультативно-дорадчий орган, про що свідчать десятки звернень до Уповноваженого», - розповіла Аксана Філіпішина

Під час тренінгу представники об’єднаних територіальних громад навчалися підходам у прийнятті рішень щодо дитини з огляду на її індивідуальну життєву ситуацію і найкращі інтереси.

Водночас, на тренінгу виявили проблеми, які існують на рівні ОТГ та пов’язані з децентралізацією влади в Україні. З 18 ОТГ, сформованих в Миколаївській області, лише в одному створено службу у справах дітей. В інших ОТГ захищають права дитини працівники, які виконують інші функції: соціальний захист населення, опікуються питаннями молоді та спорту, соціальною роботою тощо. Така ситуація не найкращим способом впливає на захист прав дітей, вважає Аксана Філіпішина. Цю тему Офіс Уповноваженого обговорить з Міністерством соціальної політики з метою виправлення ситуації.