Група «РПР-медіа» вирішила підтримати запровадження інституції Інформаційного комісара

15/09/2017 15:03

Таке рішення після тривалої дискусії було ухвалено на засіданні групи «Реанімаційний пакет реформ – медіа».

«РПР-медіа» готова організувати інформаційну кампанію, спрямовану на народних депутатів, журналістів та громадян, а також долучитися до роботи над текстом відповідного законопроекту.

Власне законопроект «Про внесення змін до Конституції України» (щодо Інформаційного комісара України) презентувала членам групи Представник Уповноваженого з питань дотримання права на доступ до публічної інформації Ірина Кушнір.

Законопроектом передбачено, що до повноважень Інформаційного комісара увійде контроль у таких сферах:

- доступ до публічної інформації,

- оприлюднення суспільно необхідної інформації (ініціативне оприлюднення, реєстри, публічні кошти, захист викривачів),

- захист персональних даних.

Найбільше членів групи «РПР-медіа» цікавило питання незалежності майбутнього інформаційного уповноваженого та процедура висунення.

Наразі законопроектом передбачено лише те, що призначає і знімає з посади Інформаційного комісара Верховна Рада України, а особа, що призначається, не має належати до політичних партій, профспілок, брати участь у будь-якій політичній діяльності, мати представницький мандат, обіймати будь-яку іншу оплачувану роботу, крім наукової, викладацької та творчої.

На сьогоднішній день законопроект перебуває на етапі збору підписів за його реєстрацію (зібрано 89 із необхідних 150 підписів парламентаріїв).

Пропонуємо пригадати, чому важливо створити інститут Інформаційного комісара