Людмила Денісова здійснила моніторинговий візит до Київського слідчого ізолятора та поспілкувалася з ув’язненими бійцями роти «Торнадо»

14/08/2018 19:15

Бійці роти «Торнадо» розповіли Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини про перевищення повноважень з боку працівників спецпідрозділів: зокрема, застосування до них фізичної сили та спеціальних засобів.

Під час спілкування з ув’язненими до Уповноваженого також надходили скарги на ненадання їм кваліфікованої медичної допомоги. Працівники медичної частини слідчого ізолятора в день здійснення моніторингового візиту до установи не здійснювали обхід взятих під варту осіб. Також ув’язнені посилалися на відсутність медикаментів в медичній частині СІЗО.

Зважаючи на це, зі слідчими було досягнуто домовленості про надання ув’язненим  необхідної кваліфікованої медичної допомоги від лікарів не з медчастини ізолятора. Питання надання медичних послуг іншими лікарями обговорюватиметься з Київською міською державною адміністрацією.

Також було виявлено, що в одного із ув’язнених, який утримується в камері № 154, не було постільної білизни. На вимогу Уповноваженого постільну білизну видали.

В’язні поінформували Уповноваженого про те, що всі речі які були у них вилучені, навіть ті, які не заборонено для зберігання та використання наказами Мін’юсту, досі не були їм повернуті.

Уповноважений і надалі триматиме ситуацію в ДУ «Київський слідчий ізолятор» на контролі.