На контролі Уповноваженого перебуває провадження щодо відмови людині з інвалідністю у проходженні професійної реабілітації

15/05/2018 15:24

Так, чинним законодавством не врегульовано питання надання таких послуг особам з інвалідністю  у зв’язку з досягненням пенсійного віку.

У зв’язку з цим,  Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина звернулася до Міністерства соціальної політики України з пропозицією розглянути можливість перегляду вікових критеріїв для отримання професійної реабілітації. Наприклад, як виняток, надавати можливість для проходження професійної реабілітації одноразово особам пенсійного віку з інвалідністю, які раніше послуг з професійної реабілітації не отримували, та  одноразово надавати такі послуги особам, які отримали інвалідність в пенсійному віці, але за станом здоров’я не мають змоги працювати за попередньою спеціальністю. Запропоновано також надавати послуги з професійної реабілітації у тому разі, коли людина з інвалідністю не може претендувати на призначення пенсії за віком у зв’язку із відсутністю відповідного страхового стажу.

У відповідь на звернення,  Мінсоцполітики було ініційовано зміни до законодавства щодо вдосконалення системи надання реабілітаційних послуг особам з інвалідністю.

Питання продовжує перебувати на контролі Уповноваженого.