Умови тримання в ІТТ № 2 смт. Лугини ГУНП в Житомирській області є такими, що принижують людську гідність та порушують права людини

15/04/2019 13:17

В рамках реалізації національного превентивного механізму моніторинговою групою здійснено візит до ізолятора тимчасового тримання № 2 смт. Лугини ГУНП в Житомирській області.

Під час візиту монітори конфіденційно поспілкувались з однією особою, яка відбувала адміністративний арешт. Скарг на умови тримання, харчування утримувана особа не висловлювала.

Моніторами встановлено, що умови тримання в ІТТє такими, що принижують людську гідність та порушують права людини. Житлова площа у двох з трьох наявних камер не відповідає національним та міжнародним стандартам. В усіх камерах недостатнє природне освітлення. Вікна камер не обладнані кватирками, що унеможливлює доступ до свіжого повітря. Перегородки кабін санвузлів не обладнані належним чином, а камери відеоспостереження встановлені таким чином, що санвузли знаходяться в їх полі огляду.

Крім того, під час візиту встановлено, що в ІТТ не дотримується право на належну медичну допомогу та охорону здоров’я. Штатним розписом не передбачена посада медичного працівника. Жоден з працівників ІТТ не проходив спеціальних навчань з надання домедичної допомоги та не має відповідного сертифікату.

Обладнання кабінету слідчих і адвокатів не відповідає вимогам інструкції про роботу ізоляторів тимчасового тримання. Зокрема, немає технічних засобів для проведення дистанційного провадження, вікна у сусіднє приміщення із заскленням поляризованим склом.

Водночас моніторингова група відзначила, що всі камери ІТТ забезпечені гарячим та холодним водопостачанням.

Звіт за результатами моніторингового візиту буде направлено до Головного управління Національної поліції в Житомирській області.