У Лугинському відділенні поліції Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області порушуються права затриманих осіб на захист

15/04/2019 11:46

В рамках реалізації національного превентивного механізму моніторинговою групою здійснено візит до Лугинського відділення поліції Коростенського відділу поліції ГУНП в Житомирській області.

Насамперед монітори звернули увагу, що громадяни з інвалідністю, зокрема, на візках, через невідповідність пандуса державним стандартам, не мають можливості без сторонньої допомоги потрапити до приміщення поліції.

Під час візиту монітори зафіксували порушення права на захист затриманих осіб. Зокрема, регіональний центр з надання безоплатної правової допомоги не повідомляється негайно після їх затримання. Як наслідок, адвокати прибувають до поліції несвоєчасно.

Через відсутність спеціальної кімнати неможливе проведення конфіденційних побачень затриманих осіб із захисниками.

У відділі поліції відсутня також кімната для проведення слідчих дій, тому процесуальні дії із затриманими проводяться в службових кабінетах працівників поліції.

У відділенні поліції через невідповідність національним та міжнародним стандартам тривалий час не функціонує кімната для затриманих, що може спонукати працівників поліції тримати затриманих у службових кабінетах та інших непередбачених для цього приміщеннях.

Не на всіх дверях службових кабінетів є таблички з назвами посад та прізвищами співробітників поліції.

Звіт за результатами моніторингового візиту буде направлено до Головного управління Національної поліції в Житомирській області.