Співробітники Секретаріату перевірили дотримання прав громадян на соціальні послуги у Сагунівській ОТГ

15/04/2019 17:45

Співробітники Департаменту моніторингу соціальних прав Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснили моніторинговий візит до Сагунівської сільської об’єднаної територіальної громади. Візит був зумовлений скаргами жителів громади щодо неотримання ними соціальних послуг.

Під час візиту монітори відвідали Сагунівську ОТГ з адміністративним центром у селі Сагунівка Черкаського району, до складу якої увійшли Топилівська і Боровицька сільські ради Чигиринського району та Сагунівська сільська рада Черкаського району, та провели зустрічі з сільським Головою та жителями Топилівської громади.

Моніторинговим візитом встановлено, що в 2019 році Сагунівською сільською радою не укладено договори з Черкаським та Чигиринським районними територіальними центрами соціального обслуговування про надання соціальних послуг жителям громади, які є особами похилого віку та не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги.

Водночас встановлено, що з лютого 2019 року здійснюється часткове обслуговування жителів цієї громади на підставі трудових договорів на участь в громадських роботах, укладених з фізичними особами безробітними, які перебувають на обліку в Чигиринській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості. Як наслідок, не здійснюється моніторинг та оцінка якості соціальних послуг, наданих за укладеними договорами, не проводиться визначення потреб населення в соціальних послугах, передбачених Державними стандартами надання таких послуг та не забезпечується надання платних послуг.

Пільговий проїзд на місцевих маршрутах в Сагунівській ОТГ не здійснюється, оскільки також не укладені договори Сагунівською сільською радою з автоперевізниками про пільгове перевезення пасажирів на приміських маршрутах.

Під час моніторингового візиту працівникам органу місцевого самоврядування та жителям громади надані відповідні роз’яснення та рекомендації, зокрема, щодо можливості звернення громадян до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у разі порушення їхніх конституційних прав.

За результатами моніторингового візиту відповідним органам влади будуть підготовлені відповідні акти реагування Уповноваженого.