Результати моніторингового візиту до Конотопського виправного центру № 130 на Сумщині

15/04/2019 18:28

Співробітник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в рамках реалізації національного превентивного механізму здійснив моніторинговий візит до Конотопського виправного центру (№ 130) в Сумській області.

Незважаючи на обмежене фінансування, в установі проведено певну роботу щодо приведення умов тримання в’язнів у відповідність до вимог національного законодавства. Проте мають місце порушення вимог національного законодавства та недотримання міжнародних рекомендацій у сфері поводження із в’язнями.

Під час візиту зафіксовано надмірну заґратованість вікон у камерах дисциплінарного ізолятора, унаслідок чого в них недостатньо природнього освітлення та постійно увімкнене штучне освітлення. Такого освітлення недостатньо для того, щоб засуджені могли читати без шкоди для зору. У цих приміщеннях відсутні бачки із питною кип’яченою водою, спостерігається підвищена вологість та задуха.

Лікарські засоби, які на момент візиту зберігалися в аптечці штрафного ізолятора, мали вичерпані строки придатності, що унеможливлює їх застосування у необхідних випадках. Упаковка ліків має ознаки умисного знищення маркувань про терміни їх придатності.

В ході ознайомлення з документами щодо поміщення засуджених до дисциплінарного ізолятора встановлено, що в них відсутні висновки медичного працівника стосовно можливості засуджених за станом здоров’я поміщатися до таких приміщень.

В гуртожитках установи електромережі використовуються з порушенням правил пожежної безпеки, що створює небезпеку для життя та здоров’я в’язнів. В деяких приміщеннях харчоблоку виявлено антисанітарні умови.

За результатами моніторингового візиту відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав засуджених та наданням рекомендацій щодо їх усунення буде направлено до Міністерства юстиції України.