Результати моніторингу дотримання конституційних прав громадян у сфері права на соціальний захист та охорону здоров’я в умовах децентралізації у м. Шостка та Шосткинському районі Сумської області

15/03/2019 17:32

Сьогодні, 15 березня, з метою перевірки дотримання прав людини та громадянина на соціальний захист та охорону здоров’я в умовах децентралізації органами місцевого самоврядування та державної виконавчої служби, співробітники Департаменту моніторингу соціальних прав Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відвідали місто Шостка Сумської області.

Під час візиту відвідано Шосткинську міську раду, Шосткинську районну раду, Шосткинську районну державну адміністрацію, управління соціального захисту населення Шосткинської міськради, управління соціального захисту населення Шосткинської районної держаної адміністрації, а також два центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та чотири заклади охорони здоров’я.

Відбулися зустрічі з керівництвом міста та зазначених установ, підпорядкованих Шосткинській міській раді та Шосткинській районній раді.

Виявлено ряд проблемних питань, що стосуються необхідності фінансування закладів охорони здоров’я. Зокрема, потребує ремонту будівля комунального некомерційного підприємства «Шосткинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» та застаріла будівля відділення комунального закладу «Шосткинська центральна районна лікарня» Шосткинської міської ради у селі Воронеж, де виявлено неналежні умови перебування пацієнтів. Через відсутність аптечних закладів у сільських населених пунктах не забезпечується  безперешкодне отримання населенням лікарських засобів.

Моніторинг права на соціальний захист засвідчив, що встановлені законодавством, а також додаткові гарантії соціального захисту окремих категорій населення реалізуються відповідно до міської та районної програм.

Водночас виявлені проблеми в частині недофінансування з місцевих бюджетів програм санаторно-курортного лікування окремих категорій громадян. Також відсутнє фінансування з районного бюджету на забезпечення діяльності відділення адресної натуральної та грошової допомоги районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), а також потреб соціальних робітників, зокрема, придбання їм взуття та спецодягу тощо.