Відсьогодні у Волинській області вивчатимуть рівень комфортності судів для громадян

15/03/2019 11:34

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Віталія Єлова взяв участь у тренінг щодо реалізації проекту «Покращення якості роботи судів Хмельницької, Вінницької та Волинської областей через проведення опитувань учасників судових проваджень з використанням методології карток громадянського звітування» (КГЗ).

Тренінг організовано БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» у співпраці з проектом USAID «Нове правосуддя».

На тренінгу були опрацьовані питання методології карток громадського звітування, планування роботи з проведення оцінки за методикою КГЗ, а також психологічні аспекти збору даних.

Відповідно до подальшої програми дій, заповнення карток громадського звітування в судах області буде проводитись з 15 березня по 15 травня 2019 року за участю відповідальних працівників судів та студентів юридичної клініки «Ad Astra” Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Після цього буде забезпечено комп’ютерну обробку зібраних анкет, аналіз отриманих статистичних даних та підготовку аналітичних звітів по кожному окремому суду. Результати дослідження будуть представлені під час фінального проектного заходу у липні 2019 року.

Нагадаємо, 2 квітня 2015 року Рада суддів України для запровадження Міжнародної схеми досконалості суду прийняла рішенням, яким затвердила рамкову систему оцінювання роботи суду та рекомендувала раз на три роки проводити опитування громадян-відвідувачів суду за уніфікованою методикою опитування.