Підписано Меморандум про співпрацю між Секретаріатом Уповноваженого та КНУ імені Тараса Шевченка

15/03/2019 14:24

Сьогодні, 15 березня, Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова та ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський підписали Меморандум про співпрацю між Офісом Омбудсмана та КНУ імені Тараса Шевченка.

Меморандумом передбачається співпраця сторін, що здійснюється у форматі підготовки та реалізації спільних заходів і проектів, зокрема, розроблення науково обґрунтованих пропозицій щодо удосконалення законодавства та правозастосовної діяльності у сфері реалізації та захисту прав і свобод людини, підготовки фахівців з питань захисту прав людини, підвищення правової інформованості населення про права і свободи людини.

Людмила Денісова зазначила, що студенти КНУ проходять практику та стажування в Офісі Омбудсмана, відвідують тренінги. Існує взаємодія в процесі розробки, реалізації та удосконалення освітніх програм щодо прав і свобод людини і громадянина. Підготовка щорічної доповіді Уповноваженого у Верховній Раді України також відбулася за участі університету.

«За особистої підтримки ректора університету Леоніда Васильовича Губерського в стінах КНУ популяризуються знання у сфері прав людини»,  - наголосила Омбудсман.

Також, за її словами, зусиллями закладу було організовано університет юного правознавця, де діти зі шкільного віку отримають знання щодо захисту прав людей. Це дає можливість змалечку закласти фундамент для обізнаної громадськості.

«Для реалізації Меморандуму затверджено план заходів, у якому передбачено публічні лекції та семінари, круглі столи та конференції, стажування для викладачів, дні відкритих дверей для студентів, співпраця в межах робочих груп та організація і проведення літньої школи з прав людини», - поінформувала Уповноважений з прав людини.

Людмила Денісова висловила вдячність Леоніду Губерському за плідну співпрацю.