Неналежні умови розміщення, організації харчування та надання медичної допомоги: результати перевірки дотримання прав військовослужбовців Дніпропетровщини

15/03/2019 10:00

З метою парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини та громадянина, щодо осіб, які проходять службу в Збройних Силах, дотримання соціальних гарантій цієї категорії осіб, здійснено моніторинговий візит робочої групи Секретаріату Уповноваженого до оперативного командування «Схід» та підпорядкованих йому військових частин, дислокованих у м. Дніпро та смт. Черкаське Дніпропетровської області.

Під час візиту проведено зустрічі з керівництвом та особовим складом оперативного командування, механізованої бригади, розвідувального батальйону, військового госпіталю, а також ветеранами військової служби; перевірено стан доведення до військовослужбовців належних видів забезпечення, умови їх проживання та побуту.

Особливу увага під час візиту приділено вивченню питань медичного забезпечення особового складу, та дотримання посадовими особами вимог щодо забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя військовослужбовців.

Під час перевірки було встановлено, що командуванням військових частин, до яких здійснено візит, приділяється належна увага питанням грошового та речового забезпечення особового складу.

Водночас потребують нагального вирішення питання забезпечення належних умов розміщення військовослужбовців, організації їхнього харчування та надання медичної допомоги. Так, казармено-житловий фонд військових частин не розрахований на чисельний склад цих органів. Тому значна кількість військовослужбовців змушена розміщуватися у палатках. Аварійний стан водогону призводить до тривалих перерв з централізованого водопостачання військовослужбовців та членів їхніх сімей.

Споживання твердого палива опалювальними котлами не відповідає визначеним відомством лімітам, що негативно впливає на підтримання в приміщеннях визначеного військовими статутами температурного режиму. Незадовільний стан електромережі перешкоджає підключенню та експлуатації поставленого до військової частини кухонного обладнання. Також потребує ремонту колектор.

В аналогічному стані перебувають і приміщення військового шпиталю, який також потребує забезпечення медичним обладнанням та оновлення автомобільного парку, відсутність чи фізична зношеність яких негативно впливають на стан дотримання прав військовослужбовців на належне медичне забезпечення.

Вирішення цих питань неможливе без належного фінансування та безпосередньої уваги Міністерства оборони України до проблем військовослужбовців та членів їхніх сімей.