Міжнародні стандарти у сфері прав людини стають основою навчальних програм в університетах

15/02/2018 12:00

Саме такий курс був узятий провідними університетами, які є учасниками Школи з прав людини для викладачів.

Варто підкреслити, що кафедри конституційного права та кримінального процесу НЮУ ім. Ярослава Мудрого вже розробили нові програми навчальних дисциплін, в які інтегровано положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини, а також почали використовувати нові інтерактивні методи навчання на основі «case-study».

У свою чергу, такий підхід до розробки програм навчальних дисциплін став основою для нових позитивних змін, які впливають на результати навчання. Відтепер програми наскрізь пронизані положеннями Конвенції, а теоретичні питання вивчаються крізь призму практики ЄСПЛ. До таких позитивних змін мали можливість долучитися експерти Школи з прав людини.

Наступним кроком є масштабна і копітка робота над оновленням змістовного наповнення програм та розробка навчальних кейсів.

Нагадаємо, наприкінці минулого року у Полтаві в рамках Школи з прав людини було проведено тренінг, присвячений викладанню Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практиці Європейського суду з прав людини.

Довідково. Школа з прав людини – освітній проект, започаткований у 2017 році Координатором проектів ОБСЄ в Україні в межах проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» за підтримки Уряду Канади та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, метою якого є підвищення рівня знань кожної особи у сфері захисту своїх фундаментальних прав і основоположних свобод.