До уваги громадян України – мешканців Донецької та Луганської областей, які проживають на непідконтрольній українській владі території

11/12/2014 14:31

Шановні співвітчизники!

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надходять численні звернення громадян України – мешканців Донецької та Луганської областей, які проживають на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, щодо захисту ваших конституційних соціально-економічних і гуманітарних прав.

У цьому зв’язку повідомляємо, що матеріали ваших звернень будуть приєднані до інших документів в об’єднаному провадженні Уповноваженого у цій справі.

За результатами провадження Уповноваженим прийматимуться рішення щодо застосування актів реагування відповідно до статей 13, 15, 17 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини».

Так, станом на сьогоднішній день направлено запити до відповідальних центральних органів виконавчої влади, голів Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій та Міжвідомчого координаційного штабу з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.

У запитах йдеться про необхідність вжиття заходів з метою забезпечення виїзду громадян на контрольовані території, у тому числі вразливих верств населення (осіб з інвалідністю, пенсіонерів, багатодітних сімей) та розміщення на контрольованих територіях переміщених осіб, а також забезпечення соціальних прав громадян, які самостійно не в змозі переїхати в інші регіони України та залишаються проживати на неконтрольованих державною владою територіях.

За результатами вивчення отриманої інформації та моніторингового виїзду до Донецької області внесено подання Прем’єр-міністрові України щодо необхідності вжиття заходів організаційного, фінансового та нормативно-правового характеру для забезпечення реалізації конституційних прав соціально незахищених категорій громадян України, які з огляду на похилий вік, фізичні вади, матеріальний стан не мають можливості виїхати з непідконтрольних українській владі територій Донецької та Луганської областей.

Внесено також подання голові Донецької обласної державної адміністрації щодо вжиття, в межах повноважень, заходів для відновлення життєдіяльності населених пунктів, що розташовані на контрольованій Україною території Донецької області.