Уповноважений з прав людини ініціює поширення інформації про становлення правозахисного руху в Україні

15/12/2014 15:05

Про це зазначила Валерія Лутковська під час круглого столу «Чи потрібен Сахаров Україні?», який відбувся в Офісі Омбудсмана з ініціативи Уповноваженого з прав людини спільно з відомим правозахисником, президентом Асоціації психіатрів України, співголовою Комітету «Бабин Яр» Семеном Глузманом.

Під час круглого столу відомі громадяни України, для яких ідеї Андрія Сахарова, як і раніше актуальні, згадували про його внесок у захист людей, чиї права порушувалися владою Радянського Союзу, обговорювали актуальність його ідей та роль для становлення Української держави.

«Саме завдяки Андрію Сахарову вперше з’явилася думка про те, що Україна в принципі може бути незалежною. Ми мали радість жити з ним в один час, тож маємо плекати ті цивілізаційні надбання, які він залишив по собі. Сьогодні ми обговорюватимемо, яким чином Україна може стати колискою для його ідей, навчитись його вмінню протиставляти себе системі з позиції справедливості. На жаль, Сахарова недооцінили у своїй країні, проте нам його погляди ближчі, адже його постать – це свідомість», – зазначила Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська.

Обговорюючи проблему того, що в Україні бракує інформаційної роботи у сфері популяризації ідей таких визначних постатей, як Сахаров, Уповноважений з прав людини зазначила, що Офіс Омбудсмана може взяти на себе таку функцію.

«Найближчим часом ми плануємо оновити офіційний веб-сайт Уповноваженого, в якому, на мою думку, буде доцільно створити окремий розділ під назвою «Історія правозахисного руху в Україні», де буде висвітлено інформацію про найбільш видатних правозахисників, які мали вплив на розвиток та становлення нашої держави. І тут ми потребуємо вашої фахової допомоги у зібранні такого  матеріалу», – зауважила Валерія Лутковська.