Суспільство має знати правду про масові порушення прав людини під час бойових дій на Сході України

14/09/2018 09:00

Представник Уповноваженого  з питань партнерства з інститутами  громадянського суспільства Андрій Мамалига взяв участь у круглому  столі, що відбувся  в парламентському Комітеті з питань охорони здоров’я.

Обговорили проблемні питання ідентифікаціі загиблих цивільних та військовослужбовців в зоні  проведення антитерористичної операціі протягом 2014-2018 років на Сході України. Свої думки висловили співробітники Служби Безпеки, Міністерства  Внутрішніх Справ , Генеральної прокуратури,  експерти-криміналісти та пошуковці.

На сьогодні рівень ДНК-ідентифікаціі  складає близько 30-ти відсотків. Саме через це дві третини знайдених невпізнаних тіл можуть залишитися не ідентифікованими. Тому експерти наполягають на впровадженні новітніх технологій ідентифікаціі.

Андрій Мамалига зауважив, що ідентифікація останків загиблих цивільних, військових в зоні проведення антитерористичної операціі на Сході України є важливою не лише з гуманітарної точки зору, а є необхідним механізмом встановлення істини (Truth-telling ) під час запровадження правосуддя перехідного періоду.

«Кожна людини та суспільство в цілому мають право знати правду про масові і систематичні порушення прав людини, що мали місце під час бойових дій на Сході України», - резюмував Представник Уповноваженого.