Людмила Денісова закликала Омбудсмена Польщі не передавати Російській Федерації затриманих українців

14/09/2018 16:43

Сьогодні Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова зустрілася з Уповноваженим з прав людини Республіки Польща Адамом Боднаром.

«Це моя перша зустріч з Омбудсменом Польщі. Але я переконана в тому, що знайомство буде вдалим. Принаймні, ми встигли обговорити ключові теми, які цікавлять нас обох», - зазначила після зустрічі Людмила Денісова.

Обговорили питання захисту прав трудових мігрантів. Звернули увагу на погіршення ставлення поляків до українців на національному підґрунті. За словами Омбудсмена Польщі, ситуація значно погіршилася через інформацію, яку поширюють російські ЗМІ.

Окремо Уповноважений ВРУ приділила увагу питанню належного захисту прав громадян, які затримані на території Польщі: Ярослава Ковальчука та Юрія Гуйви. Вона звернулася до Адама Боднара з проханням не допустити передачу цих людей Російській Федерації. Зараз країна-агресор активно наполягає на екстрадиції. Людмила Денісова вважає, що таким чином РФ намагається збільшити кількість українських політв’язнів в їхніх тюрмах, а їх там уже біля 70.

Станом на сьогодні, усі намагання України повернути цих поневолених шляхом обміну на російських політв’язнів були безрезультатними. Окрім цього, Омбудсмен розповіла про нелюдські умови їх утримання. Володимир Балух та Олег Сенцов голодують в кримських місцях несвободи 124 і 180 день відповідно, і їм не надають належної медичної допомоги. Від цього хлопці мають суттєві проблеми зі здоров’ям. 

Розповіла Уповноважений і про ситуацію на окупованій території Донецької та Луганської областей. Там щодня порушують права мирних громадян. Щоб переконатися в цьому, Людмила Денісова запропонувала Адаму Боднару доєднатися до візиту на лінію зіткнення, який відбудеться у листопаді.

Загалом, зустріч пройшла досить успішно: омбудсмени домовилися про співпрацю їх офісів. Окремо Людмила Денісова подякувала Адаму Боднару за підтримку України, яку Польща надає нашим громадянам разом з консульською установою посольства України в Польщі.