Аксана Філіпішина: «В Україні існує гостра необхідність у проведенні інформаційно-роз’яснювальної роботи серед батьків з питань вакцинації дітей»

14/09/2015 11:30

Відбулася зустріч Представника Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксани Філіпішиної з представниками Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства соціальної політики України.

Під час зустрічі були обговорені питання проведення імунізації дітей в Україні та координації зусиль, спрямованих на протидію розповсюдження небезпечних захворювань, а також організації інформаційних кампаній щодо необхідності вакцинації дітей.

Представники Міністерства охорони здоров’я та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні поінформували про заходи, які вживаються для швидкої зупинки циркуляції вірусу поліомієліту. Зокрема, вони зазначили, що вакцина для проведення імунізації дітей вже є в Україні і буде найближчим часом доставлена в регіони. ВООЗ і Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні продовжують надавати повну підтримку Уряду України у справі захисту дітей і запобігання подальшого поширення вірусу.

Представник Уповноваженого, в свою чергу, повідомила експертам про позицію  Омбудсмана з вказаних питань. Так, у своїй щорічній доповіді Валерія Лутковська наголошувала, що «одним із пріоритетних напрямів діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини є контроль за станом забезпечення конституційного права людини на санітарно-епідемічне благополуччя, захист від інфекційних захворювань шляхом вакцинації. Загальновідомо, що найбільш дієвим заходом боротьби з інфекційними хворобами в світі визнано імунопрофілактику. Вона є ключовим інструментом протидії виникненню спалахів та епідемій інфекційних хвороб. Сьогодні профілактичні щеплення відіграють ключову роль у справі зниження смертності та захворюваності цілої низки інших інфекційних хвороб, керованих засобами імунопрофілактики (туберкульоз, кір, краснуха, гепатит В, кашлюк, правець, епідемічний паротит тощо)».

«Деякою мірою низький рівень охоплення дітей щепленнями пояснюється наявністю медичних протипоказань, відмовою батьків з різних причин, але основним залишається незабезпечення вакцинами, які закуповуються та поставляються централізовано», – констатувала Аксана Філіпішина.

Також Представник Уповноваженого зауважила, що нині в Україні все більшої актуальності набуває необхідність проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед батьків з питань вакцинації дітей.