Валерія Лутковська підтримала ініціативу НСЖУ щодо посилення захисту прав журналістів

14/08/2017 13:41

Під час зустрічі з Головою Національної спілки журналістів України Сергієм Томіленком Уповноважений Верховної Ради України з прав людини висловила, зокрема, свою підтримку ідеї НСЖУ щодо проведення восени 2017 року парламентських слухань з питань свободи слова та безпеки журналістів.

Валерія Лутковська та Сергій Томіленко обговорили питання стану дотримання і захисту прав представників засобів масової інформації, свободи слова в Україні, а також можливих шляхів захисту прав журналістів, які перебувають на непідконтрольній Уряду України території, окупованій АР Крим, в місцях несвободи Російської Федерації.

Було досягнуто домовленості також про участь НСЖУ у підготовці журналістів для відвідання місць несвободи без попередження.

Валерія Лутковська поінформувала Голову НСЖУ про те, що вже 46 представників ЗМІ здобули право відвідувати місця несвободи.

Право брати участь у моніторингових візитах в рамках реалізації національного превентивного механізму проти катувань (НПМ) вони отримали після семінарів «Зробити закрите відкритим», організованих Центром інформації про права людини за підтримки Уповноваженого з прав людини та Міжнародного фонду «Відродження».

«Реалізація НПМ в Україні – це єдиний спосіб для журналіста потрапити у заклади закритого типу і бути впевненими, що до їхнього приїзду не підготуються. Вважаю, що тема порушення прав громадян, які опинились у колоніях, СІЗО, лікарнях, інтернатах, чітко демонструє завдання журналіста – донести важливу інформацію до суспільства і цим сприяти поліпшенню умов перебування людей, які потерпають від зловживань у цих закладах», – зазначила Валерія Лутковська.