Аксана Філіпішина: «В Україні є всі передумови для ратифікації Стамбульської конвенції»

14/07/2016 12:14

Про це заявила Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності під час фінального заходу Проекту Ради Європи «Запобігання та боротьба з насильством щодо жінок та домашнім насильством в Україні», присвяченого підготовці до ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами.

«Підготовка експертами Проекту висновку щодо необхідних змін до чинного національного законодавства та рекомендацій з розробки нового законодавства створили підґрунтя для ратифікації Україною Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами”, – зазначила Аксана Філіпішина.

За словами Представника Уповноваженого, наразі держава стоїть на порозі складної роботи. Першою складовою цієї роботи має стати прийняття законодавства, яке б забороняло будь-які форми насильства стосовно жінок, домашнього насильства, а також забезпечувало б належне здійснення правосуддя, захист та підтримку жертв насильства.

Другою, і найважливішою, складовою має стати розробка та реалізація Урядом України комплексної і скоординованої політики стосовно боротьби з усіма формами насильства щодо жінок, включаючи домашнє насильство, сексуальне насильство, примусовий шлюб, переслідування, сексуальні домагання. Зокрема, мають бути забезпечені достатні фінансові і людські ресурси для боротьби з домашнім насильством як на регіональному, так і на місцевому рівнях.

Представник Уповноваженого висловила сподівання, що ратифікація Стамбульської конвенції наблизить країну до європейських стандартів запобігання насильству щодо жінок, домашньому насильству, а її реалізація стане запорукою боротьби із цими ганебними явищами.

Насамкінець Аксана Філіпішина подякувала команді Проекту Ради Європи «Запобігання та боротьба з насильством щодо жінок та домашнім насильством в Україні» за трирічну успішну та ефективну роботу.