В Оріхівському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей виявлено проблеми із забезпеченням права дітей на медичну допомогу

14/06/2018 12:46

У цьому переконалися представники Секретаріату  Уповноваженого, які, з метою моніторингу, відвідали комунальний заклад «Оріхівський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Запорізької обласної ради.

До центру направляють дітей з Оріхівського, Новомиколаївского,  Василівського та Вільнянського районів. Як притулок для неповнолітніх заклад був створений у 1997 році, згодом реорганізований у притулок для дітей, а потім у центр соціально-психологічної реабілітації дітей. Наразі у закладі працюють з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах.

Центр розрахований на одночасне перебування 40 дітей. У закладі функціонує відділення соціальної, психологічної та педагогічної діагностики і реабілітації дітей, проводиться ефективна індивідуальна та групова робота психологів з дітьми.

Водночас, під час візиту було виявлено проблеми із забезпеченням права дітей на медичну допомогу. Зокрема вихованців, які отримали стаціонарну психіатричну допомогу, не забезпечено супроводом лікаря-психіатра. Системною для таких закладів є проблема надання вторинної медичної допомоги дітям, батьки яких не позбавлені батьківських прав, але ухиляються від виконання батьківських обов’язків або місце знаходження  їх невідоме. Для госпіталізації дітей згоду надають їх законні представники, або, до позбавлення батьківських прав, такими представниками є батьки.

Крім того, є необхідність в укладанні договору з лікарями районної лікарні про медичне обслуговування вихованців.

До Міністерства соціальної політики України та Запорізької обласної державної адміністрації буде направлений звіт з рекомендаціями щодо вирішення проблемних питань стосовно забезпечення прав вихованців центру.