Депутат Європарламенту Ребекка Хармс відвідала Офіс Уповноваженого з прав людини

14/06/2016 17:05

13 червня 2016 року в Офісі Омбудсмана відбулася зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської та Голови Комітету Верховної Ради України з прав людини, національних меншин  і міжнаціональних відносин Григорія  Немирі з депутатом Європарламенту  Ребеккою Хармс.

Депутат Європарламенту високо оцінила  чітку і послідовну позицію Валерії Лутковської та Григорія Немирі щодо неприпустимості недопуску представників Підкомітету ООН з питань попередження катувань до місць несвободи та дочасного припинення їхнього моніторингового візиту до України.

Як відомо, Уповноважений з прав людини та Голова Комітету  ВРУ виступили зі спільною заявою, у якій наголосили на неприпустимості таких неправомірних дій та звернулися до Міністерства юстиції України з пропозицією належним чином забезпечувати візити Підкомітету та найближчим часом запросити представників Підкомітету ООН з питань попередження катувань здійснити позаплановий візит в Україну з метою належного виконання міжнародних зобов’язань нашої держави.  За попередньою інформацією, такий візит планується у вересні поточного року.

Ребекка Хармс підтримала Уповноваженого та Голову парламентського комітету за послідовне відстоювання права громадян на мирні зібрання та вжиті заходи з метою протидії дискримінації.

Учасники зустрічі домовилися про подальшу співпрацю  щодо  впровадження європейських стандартів у сфері дотримання прав людини в Україні, висловилися за об’єднання зусиль з метою належного інформування європейських інституцій  щодо реалізації євроінтеграційних зобов’язань України.