Під час моніторингового візиту до Деснянського районного суду Києва виявлено безліч порушень

14/05/2018 17:05

Працівник Секретаріату Уповноваженого спільно з громадським монітором в рамках реалізації національного превентивного механізму 14 травня 2018 року здійснили моніторинговий візит до Деснянського районного суду міста Києва.

Під час моніторингу встановлено, що особи, доставлені до суду під вартою, не мають доступу до питної води, а рівень освітлення в камерах становить від 29 до 55 люкс, що значно менше встановлених норм. У коридорі конвойного приміщення встановлено примусову вентиляцію, яка не забезпечує належну циркуляцію свіжого повітря у камерах. У двох залах для розгляду кримінальних справ до цього часу не здійснено заміну металевих загороджувальних ґрат на скляні загородження зі спеціального захисного скла. В них рівень освітлення також нижче встановленої норми.

Крім того, у суді не облаштовано окремого приміщення для конфіденційного спілкування підсудних з адвокатами. В аптечках, які зберігаються у конвойному приміщенні та канцеляріях суду, виявлено ліки з простроченим терміном придатності. Дезінфекційна обробка повітря в залах судових засідань для розгляду кримінальних справ та конвойному приміщенні проводиться за допомогою кварцевих ламп, однак журнали кварцування не ведуться, тому встановити придатність ламп до використання неможливо.

За результатами моніторингу до Державної судової адміністрації України буде направлено звіт з рекомендаціями щодо усунення виявлених порушень.