Працівники Секретаріату Уповноваженого перевірили факти можливих порушень прав призовників

14/05/2018 13:51

Працівники Секретаріату Уповноваженого за дорученням Людмили Денісової здійснили виїзд до Київського об’єднаного збірного пункту Міністерства оборони України для перевірки можливих порушень прав призовників, які 8 травня були доставлені до Голосіївського районного військового комісаріату.

Як розповіли опитані призовники, 8 травня близько 7 ранку до хостелу «Гавана» у місті Києві, де вони проживали, прибув дільничний інспектор поліції разом з особою у цивільній формі. Працівник поліції та особа у цивільній формі не представились та не повідомили причину прибуття до хостелу. За інформацією призовників, працівник поліції та особа у цивільній формі зайшли до кімнати і повідомили, щоб хлопці збиралися та слідували за ними.

Крім того, слід заначити, що на вимогу працівника поліції вони надали йому свої паспорти, після чого були доставлені до військового комісаріату для проходження медичного огляду.

 У Голосіївському РВК їм повідомили, що після проходження медичного огляду вони можуть бути вільні. Однак, за повідомленням призовників, їх ввели в оману, оскільки до 15.00 8 травня вони перебували під постійним наглядом військовослужбовця комісаріату, не мали змоги вільно залишити приміщення та придбати собі їжу, а після завершення медичного огляду їх доставили до Київського об’єднаного збірного пункту Міністерства оборони України.  Харчуванням призовники були забезпечені лише ввечері у збірному пункті, а паспорти їм повернули лише 9 травня.

Також, за отриманою під час перевірки інформацією, з 8 по 9 травня призовники не були забезпечені предметами особистої гігієни.

Після перевірки Представником Уповноваженого з питань реалізації національного превентивного механізму Вячеславом Петльованим направлено лист начальнику Головного управління Національної поліції у м. Києві  та начальнику Головного управління Військової служби правопорядку Збройних Сил України з метою перевірки фактів можливих порушень прав людини. Вони стосуються незаконного вилучення паспортів,  незабезпечення громадян харчуванням та предметами індивідуального користування особистої гігієни.